piątek, 23 stycznia 2015

Wolsztyński Ty43

Parowóz Ty 43-92
                Ciężki parowóz towarowy Ty43-92 wyprodukowany w 1948 roku w Zakładach Metalowych H. Cegielskiego w Poznaniu. Obecnie stacjonuje w wolsztyńskiej parowozowni jako eksponat. Więcej informacji, szczegółów technicznych i historycznych o parowozie Ty43-92 na TEJ stronie oraz na stronie Wikipedii.
Z Wolsztyna dochodzą dobre wiadomości - po tym jak wiosną 2014 roku kursowanie wolsztyńskich parowozów zostało zawieszone, mają one tej wiosny wrócić na kolejowe szlaki do Zbąszynka i Leszna, ale będą także kursowały do Poznania, Międzychodu i Zielonej Góry. W Wolsztynie już od kilku lat jest też organizowana parada parowozów, gdzie prezentują się parowozy polskie i zagraniczne. Zainteresowanych odsyłam na stronę o wolsztyńskiej parowozowni prowadzonej przez Tomasz Lisa. Zapraszam też do przeglądania innych wpisów o tematyce kolejowej zamieszczonych na moim blogu.

Zapraszam do pozostawienia komentarza.  Dotychczas dodano 10 komentarzy.

 1. Bardzo ciekawy jest ten album z parowozami. Ja już go kiedyś oglądałam, ale zawsze chętnie oglądam po raz kolejny. 'Starych' samochodów nie lubię, natomiast dawne parowozy budzą niezmiennie pozytywne uczucia.
  Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stare parowozy piękniejsze jak można je oglądać w ruchu :) Stare samochody zresztą też ... :) Dziękuję za wizytę i pozdrawiam również :)

   Usuń
 2. Piękna maszyna :), wolsztyńska parowozownia to specyficzne miejsce warte polecenia każdemu kto ma ją w zasięgu kilometrów :). Cieszy fakt, że parowozowy znowu ruszą :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda, a już myślałem, że nie zdążyłem na przejażdżkę pociągiem zaprzężonym w parowóz :) Dziękuję za wizytę i pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Ciekawa, dosyćjaskrawa kolorystyka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie stare maszyny. Jest w nich coś takiego majestatycznego. Ciężko to określić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam tam i miło było oglądać je. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz ...
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać zatwierdzone przez autora bloga.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy

strzałka do góry