Zamek w Głogówku


Głogówek (niem. Oberglogau) - miasto w woj. opolskim. Znajdujący się tu zamek pochodzi z XVI wieku, ale obecny kształt uzyskał w wieku XIX. Do 1945 roku właścicielami obiektu była rodzina Oppersdorff. Po wojnie miało tu siedzibę muzeum. W 2005 roku zamek został sprzedany osobie prywatnej, która jednak nie wywiązała się ze swoich zobowiązań względem zabytku. Od 2013 roku zamek ponownie jest własnością gminy i obecnie trwają tu prace remontowe. Dookoła zamku rozciąga się malowniczy park założony w XVIII wieku. Zachowała się też brama prowadząca do miasta i baszta więzienna.

Brama miejska i baszta więzienna.


  
Wnętrza zamku.


Wieża w której mieściła się zamkowa biblioteka.

Zamek od strony okalającego go parku.

      
Widok na zamek od strony parku.


Więcej zdjęć zamku w Głogówku w TEJ fotorelacji.

Komentarze

 1. Piękny i okazały obiekt. Prywatny właściciel pewno wziął pod niego jakiś kredyt hipoteczny i to cała tajemnica jego przejęcia, a później ... no cóż niech się gmina martwi ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie obfotografowany :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak się zastanawiam ile ten remont potrwa? Jednak dobrze, że trwa restauracja zamku. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia w zamku robiłem 19.06 i wtedy uzyskałem info, że remont trwa od 2 tygodni - póki co zwieziono materiał i ustawiono rusztowania oraz zdemontowano część dachu - więc pewnie jeszcze trochę potrwa i nie sądzę, aby coś oprócz dachu było remontowane. Obym się mylił. Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Bibliotekę to pewnie mieli piękną... echhh że na takie zabytki nie ma pieniędzy i pomysłu. Grunt, że dach remontują, dzięki temu wnętrza ekspresowo nie popadną w ruinę. Fajne zdjęcia, lubię te Twoje zamkowe posty bardzo. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda niepozornie, ale styl na pewno swój ma/miała. Co do dachu to podzielam Twoje zdanie ... Dziękuję bardzo i pozdrawiam :-)

   Usuń
 5. Miejmy nadziję, że kiedyś rozkwitnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały zamek mając obecnie 65 lat od lat młodzieńczych mając 11 lat bywałem bardzo często w Głogówku zamieszkiwała tam moja Rodzinka.Cieszy mnie że może będzie przeprowadzony remont powinno być podane nr kąta też by się trochę uzbierało.Ale P.Kolego fotografując robisz wspaniała pracę nawet są zdjęcia z wewnątrz Wielki Szacunek dzięki za to co Robisz tak profesjonalnie powodzenia pozdrawiam Andrzej z K. Kożla

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Jest mi bardzo miło, że fotografie się podobały i przywołały wspomnienia :) Pozdrawiam.

   Usuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz ...
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać zatwierdzone przez autora bloga.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy