Wolsztyński Ty43

Parowóz Ty 43-92
                Ciężki parowóz towarowy Ty43-92 wyprodukowany w 1948 roku w Zakładach Metalowych H. Cegielskiego w Poznaniu. Obecnie stacjonuje w wolsztyńskiej parowozowni jako eksponat. Więcej informacji, szczegółów technicznych i historycznych o parowozie Ty43-92 na TEJ stronie oraz na stronie Wikipedii.
Z Wolsztyna dochodzą dobre wiadomości - po tym jak wiosną 2014 roku kursowanie wolsztyńskich parowozów zostało zawieszone, mają one tej wiosny wrócić na kolejowe szlaki do Zbąszynka i Leszna, ale będą także kursowały do Poznania, Międzychodu i Zielonej Góry. W Wolsztynie już od kilku lat jest też organizowana parada parowozów, gdzie prezentują się parowozy polskie i zagraniczne. Zainteresowanych odsyłam na stronę o wolsztyńskiej parowozowni prowadzonej przez Tomasz Lisa.
Zapraszam też do przeglądania innych wpisów o tematyce kolejowej zamieszczonych na moim blogu.

Komentarze

 1. Bardzo ciekawy jest ten album z parowozami. Ja już go kiedyś oglądałam, ale zawsze chętnie oglądam po raz kolejny. 'Starych' samochodów nie lubię, natomiast dawne parowozy budzą niezmiennie pozytywne uczucia.
  Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stare parowozy piękniejsze jak można je oglądać w ruchu :) Stare samochody zresztą też ... :) Dziękuję za wizytę i pozdrawiam również :)

   Usuń
 2. Piękna maszyna :), wolsztyńska parowozownia to specyficzne miejsce warte polecenia każdemu kto ma ją w zasięgu kilometrów :). Cieszy fakt, że parowozowy znowu ruszą :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda, a już myślałem, że nie zdążyłem na przejażdżkę pociągiem zaprzężonym w parowóz :) Dziękuję za wizytę i pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Ciekawa, dosyćjaskrawa kolorystyka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie stare maszyny. Jest w nich coś takiego majestatycznego. Ciężko to określić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam tam i miło było oglądać je. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz ...
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać zatwierdzone przez autora bloga.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy